eFame.pl

Najlepszy blog E-Commerce

News

Facebook zakazuje sprzedaży alkoholu i tytoniu między użytkownikami

Wszelka sprzedaż alkoholu i tytoniu nie będzie już dozwolona między użytkownikami na Facebooku i Instagramie.

„Aktualizujemy nasze zasady dotyczące towarów regulowanych, aby zakazać sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych między osobami prywatnymi na Facebooku i Instagramie. Nasze zasady handlowe już zabraniają sprzedaży tytoniu lub alkoholu w miejscach takich jak Marketplace, ale teraz rozszerzamy to na treści organiczne ”- powiedział w czwartek rzecznik Facebooka w e-mailu.

Dyrektor generalny Sazerac, Mark Brown, oskarżył Facebooka, eBaya i Craigslist o zezwolenie osobom prywatnym na sprzedaż podrobionych butelek bourbona firmy Pappy Van Winkle, a także pustych butelek drogiego ducha, które są później używane przez fałszerzy.

Nielegalne alkohole, w tym podróbki marek i skażone mieszanki, stanowią globalny problem zdrowotny. Kostarykańskie Ministerstwo Zdrowia powiedziało, że alkohol skażony metanolem od czerwca spowodował śmierć 20 osób w Kostaryce. W tym roku na Dominikanie zmarło co najmniej dziewięciu Amerykanów. Badacze podali podrobiony i skażony alkohol jako możliwe przyczyny.

Eksperci twierdzą, że USA mają trzypoziomowy system dystrybucji napojów spirytusowych, a te przepisy pomagają chronić konsumentów przed kupowaniem skażonego alkoholu.

„Craigslist, Facebook i eBay umożliwiają obejście naszego systemu i wprowadzają do systemu ryzyko, że w USA będziemy mieć problem z podrabianiem metanolu” – powiedział Brown w wywiadzie dla magazynu „Power Lunch”.

CNBC był w stanie znaleźć wiele ofert na każdej stronie z ostatnich lat dla pustych butelek Pappy Van Winkle, szkockiej whisky Macallan, koniaku Louis XIII i innych wysokiej klasy alkoholi.

Facebook powiedział, że sprzedaż alkoholu i tytoniu przez użytkowników jest już zabroniona na swoim rynku i w innych lokalizacjach na stronie.

eBay zezwala jedynie na sprzedaż alkoholu przez wstępnie zatwierdzonych i licencjonowanych sprzedawców wina. Craigslist nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

The Wine & Spirits Wholesalers of America zorganizowali w czwartek briefing na temat nielegalnego alkoholu na Capitol Hill. WSWA powiedział, że nielegalny alkohol kosztuje firmy spirytusowe około 45 miliardów do 50 miliardów dolarów rocznie utraconych zysków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *