eFame.pl

Najlepszy blog E-Commerce

News

Apple ma teraz 210,6 miliarda dolarów w gotówce

Apple ma teraz 210,6 miliarda dolarów w gotówce, wynika z opublikowanego we wtorek raportu finansowego firmy za trzeci kwartał.

To spadek o 6,6% w stosunku do drugiego kwartału roku budżetowego 2019, kiedy to odnotowano stos gotówki w wysokości 225,4 mld USD. Zmniejszył się o 13,6% w stosunku do poprzedniego kwartału.

Apple nadal gości jeden z największych kuponów gotówkowych jakiejkolwiek firmy amerykańskiej, co spowodowało wezwania do przejęć i innych inwestycji. Był zajęty na froncie fuzji i przejęć, ogłaszając w zeszłym tygodniu, że kupi dział modelu smartfonów Intela za 1 mld USD. Umowa stanowi niewielki ułamek wojennej skrzyni gotówkowej Apple.

Firma wydaje znaczne pieniądze, aby rozszerzyć swoją ofertę usług, w tym nową usługę transmisji strumieniowej Apple TV +, która rozpocznie się jesienią.

Apple inwestuje również w tworzenie miejsc pracy w USA. W ubiegłym roku zobowiązała się wydać 1 miliard dolarów na nowy kampus w Austin w Teksasie, gdzie ostatecznie zatrudni 15 000 pracowników. Ten krok jest częścią decyzji Apple, by w ciągu pięciu lat przekazać 350 miliardów dolarów amerykańskiej gospodarce z funduszami udostępnionymi poprzez korekty podatkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *